Poniedziałek dzień burgera

W każdy poniedziałek w Bob Cafe to dzień burgera. Do każdego zakupionego u nas burgera dodajemy porcję frytek belgijskich za 2 zł !!!. Poniedziałek to również dzień w którym piwa o pojemności 0,5 l Kozel jasny i ciemny oraz książęce pszeniczne oferujemy za 13 zł.

Hamburger (w skrócie burger) to kanapka składająca się z jednego lub więcej kotletów z mielonego mięsa, zwykle wołowego, umieszczonych w pokrojonej w plasterki bułce lub bułce. Kotlet może być smażony na patelni, grillowany, wędzony lub pieczony na ogniu. Hamburgery są często podawane z serem, sałatą, pomidorem, cebulą, piklami, boczkiem lub chili; przyprawy takie jak ketchup, musztarda, majonez lub „specjalny sos”, często odmiana sosu z tysiąca wysp; i często są umieszczane na bułkach z nasionami sezamu. Hamburger z serem nazywa się cheeseburger.

To wyjątkowy dzień tygodnia, bo kto lubi poniedziałek? Dlatego postanowiliśmy że ten dzień umilimy wam obniżką naszych przepysznych burgerów do których dodajemy porcję frytek belgijskich gratis!!!

Termin „burger” może być również stosowany samodzielnie w odniesieniu do kotletów mięsnych, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, gdzie termin „kotlet” jest rzadko używany lub może nawet odnosić się po prostu do mielonej wołowiny. Ponieważ termin hamburger zwykle oznacza wołowinę, dla jasności „burger” może się różnić rodzajem użytego mięsa lub substytutu mięsa, jak np. Burger wołowy, burger z indyka, burger bison lub burger wegetariański.

Hamburgery są sprzedawane w restauracjach typu fast-food oraz restauracjach specjalistycznych i ekskluzywnych (gdzie hamburgery mogą być sprzedawane za kilka razy większej cenie niż burger w fast-food, ale mogą być jedną z tańszych opcji w menu). Istnieje wiele międzynarodowych i regionalnych odmian hamburgera.

 

Czy hamburgery są niezdrowe. Nie musisz wykluczać ich całkowicie z Twojej diety gdy próbujesz dobrze zjeść. W rzeczywistości, gdy burger zostanie włączony do zdrowej, zróżnicowanej diety, badania pokazują, że czerwone mięso może być doskonałym źródłem wysokiej jakości białka i niezbędnych składników odżywczych, takich jak żelazo, cynk i witamina B12.