Blog

Bob Cafe / Wegetariańskie  / Kuchnia wegetariańska

Kuchnia wegetariańska

Ze względu na rosnącą potrzebę nasze menu zostało wzbogacone o dania z kuchni wegetariańskiej. W ostatnim czasie dieta wegetariańska zyskała na popularności. Według niektórych badań, osoby na diecie wegetariańskiej stanowią nawet do 18% światowej populacji.

W naszym menu dania wegetariańskie nie zawierają mięsa, pojawiają się w nich jednak produkty odzwierzęce, takie jak jaja, mleko i jego przetwory. Bazą potraw wegetariańskich są jednak warzywa, owoce, produkty zbożowe i orzechy.W przypadku potraw wegetariańskich, w których mięso nie stanowi głównej bazy posiłku, dbałość o wysoką jakość warzyw i owoców jest niezbędna. Dlatego zaopatrujemy się w produkty pochodzące od zaufanych sprzedawców, którzy mogą nam zagwarantować świeżość zakupionych płodów rolnych.

Wegetarianizm laktoowowegetariański (najbardziej rozpowszechniony typ wegetarianizmu w świecie zachodnim) obejmuje jaja i produkty mleczne (takie jak mleko i sery bez podpuszczki).

Kuchnia wegetariańska opiera się na żywności, która spełnia normy wegetariańskie, ponieważ nie zawiera mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego (takich jak żelatyna lub podpuszczka pochodzenia zwierzęcego).

Laktowegetarianizm obejmuje produkty mleczne, ale nie jaja, a wegetarianizm obejmuje jaja, ale nie produkty mleczne.

Najsurowszą formą wegetarianizmu jest weganizm, który wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego, w tym nabiał, miód i niektóre cukry rafinowane, jeśli są filtrowane i bielone węglem kostnym.

Istnieją też częściowi wegetarianie, np. pescetarianie, którzy jedzą ryby, ale unikają wszystkich rodzajów mięsa.