Czwartek dzień burrito

W każdy czwartek przez cały dzień obchodzimy dzień burrito. Do każdego zakupionego burrito dodajemy porcje gorących naczos gratis !!!

Czwartek to dzień meksykański dlatego na wszystkie pozostałe dania z kuchni meksykańskiej przez cały dzień przygotowalismy dla Was rabat -20%.
Czwartek to również dzień degustacji lepszych trunków. Alkohole z gatunków cognac, tequila, rum, gin, bourbon, whisky przeceniamy o – 20%. Włoska kawa espresso , americano czy parzona w cenie 1 grosza do godz 13.00 do każdego zamówionego dania. Smakosze ostrych potraw będą zadowoleni smakiem pikantnych dań. Na specjalne zamówienie gościa możemy jeszcze bardziej zaostrzyć smak potraw mocniejszymi odmianami papryczek.

Burrito to tortilla z mąki pszennej lub kukurydzianej w kształcie placka, która jest wypełniona duszonym mięsem połączonym ze smażoną fasolą, warzywami a składnikom towarzyszy pikantny smak.

Burrito zwinięte, można jeść rękami. Jest to typowe danie kuchni meksykańskiej, a jego autentyczne pochodzenie znajduje się w stanie Chihuahua. Historyczne pochodzenie burrito to przygraniczne miasto Ciudad Juarez. Istnieją dowody że człowiek o imieniu Juan Méndez, właściciel skromnego straganu z jedzeniem, opracował system utrzymywania ciepła potraw przez dłuższy czas.

Wynalazek Juana Méndeza szybko stał się bardzo popularny. Wpadł na pomysł sprzedaży burrito, w innych sąsiednich miastach, a nawet przekroczyć granicę meksykańską i dotrzeć do pobliskich miast w Stanach Zjednoczonych. Z czasem nowe danie zwróciło uwagę gości, którzy przybywali do Ciudad Juárez i pytali o ten zrolowany przysmak. Fakt, że burrito było dobrym rozwiązaniem prostego smacznego dania,  stało się popularne w czasie rewolucji meksykańskiej, czasach niestabilności i wojny bardzo przydatne tanie i szybkie jedzenia na gorąco.

Ponieważ pochodzenie burrito znajduje się z pogranicza Teksasu i Meksyku, danie to wpisuje się w kulturę Tex-Mex, czyli kulturową fuzję Teksasu i Meksyku. Niektóre składniki są zwykle podawane osobno (na przykład chili i ser), dzięki czemu każdy gość może je dodać lub nie do burrito. Przepisy na burrito są bardzo zróżnicowane: z kurczakiem, z gulaszem w sosie czosnkowo cebulowym, z ryżem, z jajkiem z ziemniakami, wegetariańskie z warzywami itd

Można je przygotować w prosty sposób w warunkach domowych. Burrito to rodzaj jedzenia znany w Stanach Zjednoczonych jako fast-casual, w przeciwieństwie do fast-foodów, którego główną ikoną jest hamburger W ostatnich latach sieci burgerów tracą swój rynek na skutek boomu burrito. Obecną wojnę handlową między burrito i hamburgerami wygrywają uczniowie Juana Méndeza.